A Szakképzési Hídprogramban részt vevő iskolák jegyzéke

A Köznevelési Hídprogramokban közreműködő intézményeket a Klebelsberg Központ jelöli ki.

Szakképzési Hídprogram szakközépiskolai és szakiskolai feladatot ellátó intézményben – a szakképzésért és felnőttképzésért felelős miniszter rendeletében meghatározott módon – szervezhető. A Szakképzési Hídprogramban közreműködő intézményeket a társadalmi felzárkózásért felelős miniszter egyetértésével és az oktatásért felelős miniszter véleményének kikérésével a szakképzésért és felnőttképzésért felelős miniszter jelöli ki.

A fentieknek megfelelően megjelent a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal honlapján (www.nive.hu) a Szakképzési Hídprogramban a 2017/2018-as tanévben közreműködő intézmények listája, amelyen összesen 143 intézmény található. Az intézmények mindegyike valamely megyei vagy fővárosi szakképzési centrum tagintézményeként működő szakközépiskola vagy szakiskola.

2017-06-27 | Dr. Klész Tibor | Szakképzés