Módosult az iskolákban ideiglenes védelemre jogosult tanulók oktatásának finanszírozásról szóló kormányrendelet

Módosult az iskolákban ideiglenes védelemre jogosult tanulók oktatásának megvalósítása érdekében szükséges finanszírozásról szóló kormányrendelet.

A Magyar Közlöny 2023. október 25-i számában jelent meg a köznevelési és szakképző intézményben ideiglenes védelemre jogosult tanulók fejlesztésének, nevelésének-oktatásának megvalósítása érdekében szükséges finanszírozásról szóló 299/2022. (VIII. 9.) kormányrendelet és az egyes önkormányzati támogatásokkal kapcsolatos államháztartási szabályok veszélyhelyzet ideje alatti eltérő alkalmazásáról szóló 478/2022. (XI. 24.) Korm. rendelet módosításáról szóló 471/2023. (X. 25.) kormányrendelet.

A változás lényege, hogy az ideiglenes védelemre jogosult tanulók (például az Ukrajnából menekültek) kiegészítő támogatásának 2022-ben bevezetett átmeneti rendelkezései már nem csak a 2022-es évre vonatkoznak, hanem folyamatosan az adott hónap ténylétszámaira, a teljesítést követő érintett hónapok ötödik napjára és az adott év november, december hónapjaira. A módosítás 2023. október 26-án már hatályba is lépett.

2023-11-07 | dr. Klész Tibor | Jogszabályfigyelő