Egészségügyi szakmai versenyversenyfelhívás

Megjelent a BM felhívása is az Egészségügy ágazat Országos Szakmai Tanulmányi Versenyeire a 2023/2024. tanévre.

A 2023. november 9-i Hivatalos Értesítőben jelent meg a Belügyminisztérium felhívása az Egészségügy ágazat 2023/2024. tanévre szóló Országos Szakmai Tanulmányi Versenyeire. A versenyen az új szakképzési rendszerben szakmai oktatást folytató hazai szakképző intézményekkel tanulói/felnőttképzési jogviszonyban álló azon tanulók vehetnek részt, akik a versenykiírás tanévében felhívásban megjelölt szakmák megszerzésére irányuló szakirányú oktatás utolsó évfolyamán folytatják tanulmányaikat, és szakmai vizsgájuk a 2023/2024. tanév május–júniusi vizsgaidőszakában esedékes.

A felhívásban összesen 26 szakmajegyzékes egészségügyi szakma került meghatározásra (például Általános ápoló, Egészségügyi Egészségügyi laboráns, Perioperatív szakasszisztens, Rehabilitációs terapeuta, Csecsemő- és gyermekápoló). A versenyeket az Országos Kórházi Főigazgatóság szervezi és bonyolítja le. A nevezési határidő 2023. december 11. (hétfő), amelyre november 16-tól nyílik lehetőség a www.enkk.hu honlapon elérhető elektronikus űrlap kitöltésével és elküldésével. A verseny döntői 2024. március 20. és április 17. között kerülnek megrendezésre.

2023-11-10 | dr. Klész Tibor | Szakképzés