November 20-án kezdődnek az őszi középszintű szóbeli érettségi vizsgák

November 20-án kezdődnek az őszi középszintű szóbeli érettségi vizsgák.

Alighogy befejeződtek a 2023. november 9. és 13. között lebonyolított őszi emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák, egy hétre rá középszinten is számot adnak a tudásukról az ősszel érettségizők. Az Oktatási Hivatal (https://www.oktatas.hu/) tájékoztatása értelmében emelt szinten összesen 92 helyszínen, 956 tantárgyi bizottság előtt, több mint 10.500 szóbeli érettségi vizsgát tettek az érettségizők.

A várhatóan több mint 10.400 középszintű szóbeli érettségi vizsgára 2023. november 20. és 24. között kerül sor 193 helyszínen, 247 bizottság előtt az érettségit szervező középiskolákban és a kormányhivatalokban. A vizsgabizottságok a középszintű szóbelik után hirdetik ki az érettségi eredményeket. Az Oktatási Hivatal oldalán megtalálható a döntés elleni jogorvoslati lehetőségekről, azaz az érettségi vizsgabizottság döntése elleni fellebbezésről szóló tájékoztató is.

2023-11-20 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés