November 30-ig kell megsemmisíteni a diákigazolványok érvényesítő matricáit

November 30. a diákigazolvány érvényesítő matricák megsemmisítésének határideje.

Az adott tanévben fel nem használt diákigazolvány érvényesítő matricákat a közreműködő intézményeknek a tanévet követő november 30-ig kell megsemmisíteni. A közreműködő intézmények a kiadott diákigazolványok érvényesítését érvényesítő matrica felragasztásával és az elektronikus érvényesítés érdekében az adatkezelő felé tett jelentéssel végzik el. Az érvényesítés határideje a köznevelésben, illetve a szakképzésben kiadható diákigazolvány esetében október 31. napja.

A megsemmisítés tényéről és a megsemmisített matricák darabszámáról a közreműködő intézményeknek jegyzőkönyvet kell felvenni, amit kötelesek irattárukban megőrizni. A diákigazolványok érvényesítéséhez szükséges érvényesítő matricákat a közreműködő köznevelési és szakképző intézményeknek július 15-éig kellett megrendelni az adatkezelő által meghatározott módon.

2023-11-28 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés