Január 9-ig kell jelentkezni filozófiából az OKTV-re

Január 9-ig kell jelentkezni filozófiából az OKTV-re.

A 2023/2024-es tanévben megrendezésre kerülő filozófia Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyre 2024. január 9-ig kell jelentkezni. (Az általános jelentkezési határidő a többi tárgyból 2023. szeptember 15. volt.) A tanulóknak abban a középiskolában kell jelentkezniük, amellyel a filozófia tantárgy vonatkozásában a tanulói vagy vendégtanulói jogviszonyuk fennáll.

A filozófia OKTV egy kategóriában és három fordulóban zajlik. A verseny első fordulója január 22-én, második fordulója február 29-én lesz, míg a döntőre április 19-én kerül sor. Filozófiából a második forduló központi írásbeli feladatait az Oktatási Hivatal elektronikus úton az OKTV adminisztrációs rendszerének segítségével (ADAFOR) juttatja el a versenyhelyszínekre. A filozófia tantárgy versenyében figyelembe kell venni, hogy a versenyre való felkészülésnél irányadóak a filozófia tantárgy részletes érettségi követelményeiben foglaltak, a felkészüléshez ajánlott szerzők és művek bibliográfiája szintén megtalálható az érettségi követelményekben.

2024-01-09 | dr. Klész Tibor | Módszertár