Január 11-től lehet pályázni az Apáczai ösztöndíjra

Január 11-től újra lehet pályázni az Apáczai ösztöndíjra.

Az Innovatív Képzéstámogató Központ (IKK) honlapján (https://ikk.hu/) megjelent információk szerint 2024. január 11-től lehet pályázni az Apáczai ösztöndíjra, amelyet a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal (NSZFH) a GINOP projekt keretében hirdetett meg ismét a 2023/2024. tanév II. félévére.

A pályázat benyújtására nappali rendszerű szakmai oktatásban tanulói jogviszonnyal rendelkező szakképző iskola és technikum 9-12. évfolyamának tanulói jogosultak a rászorultsági helyzet és jó tanulmányi eredmény alapján jogosult tanulók a KRÉTA rendszer elektronikus pályázati felületén. A pályázatok 2024. január február 8-án (csütörtökön) 23:59 percig nyújthatók be. Az anyagi ösztönzés mellett – mentorok bevonásával – tehetséggondozó támogatást is biztosít a projekt a támogatási időszak teljes időtartamában. A pályázatok beadásának feltételeiről az NSZFH, az IKK és KRÉTA Tudásbázis oldalán közzétett „Pályázati kiírás és szabályzat 2023/2024. tanév II. félév” dokumentum nyújt részletes tájékoztatást.

2024-01-10 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés