Megjelent a technikumok megyei rangsora

Megjelent a technikumok vármegyei TOP3-as rangsora.

A tavaly év végén közzétett „Technikumi rangsor 2024-es TOP 100-as listáját” követően február 6-án az Innovatív Képzéstámogató Központ közzétette a honlapján (https://ikk.hu/hirek/) a vármegyék legjobb technikumainak TOP3-as listáját is. Mint írják, a vármegyénkként TOP 3 legjobb intézményeket bemutató rangsor, összhangban TOP 100-as listájával, a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal és Oktatási Hivatal közhiteles adatai alapján, a tanulók bemeneti és képzési-kimeneti teljesítményének, az intézmények oktatói létszámának és digitális ellátottságának figyelembevételével készült.

A rangsor az adatok rendelkezésre állása függvényében 2023-as és 2022-es adatok felhasználásával készült. A rangsor összeállítása hat összevont mutató – a beiratkozó tanulók előző tanév végi tanulmányi eredménye, a 9. évfolyam megkezdésekor megírt bemeneti szakképzési kompetenciamérés eredménye, az évfolyamot sikeresen teljesítők aránya, az érettségi vizsgaeredménye, a teljes munkaidős oktatók összlétszámhoz viszonyított aránya, valamint a digitális eszközellátottság – alapján történt.

2024-02-07 | dr. Klész Tibor | Szakképzés