Megvan központi írásbeli felvételi előzetes eredményeinek átlaga és eloszlása

Nyilvánosságra hozta a Hivatal a középfokú felvételi előzetes eredményeit.

Az Oktatási Hivatal nyilvánosságra hozta továbbá a honlapján (https://www.oktatas.hu/) a központi írásbeli felvételi vizsgadolgozatok előzetes eredményeinek átlagait és eloszlását. Így a felvételizők összehasonlíthatják teljesítményüket, és megalapozottabban dönthetnek arról, hogy mely középfokú iskolákba jelentkezzenek. Ez alapján a most zajló felvételi eljárásban – a mentességgel, illetve kedvezménnyel nem rendelkező tanulók adatai alapján – a 9. évfolyamra felvételizők átlagosan 50,48, ami 3,59 ponttal alacsonyabb, mint egy évvel ezelőtt; a 6 évfolyamos gimnáziumba jelentkezők 57,50 (2023-ban 62,22); a 8 évfolyamos gimnáziumba jelentkezők pedig 65,10 pontot értek el (2023-ban 61,49-et).

Látható tehát, hogy a 9. évfolyamra és a 6 évfolyamos gimnáziumba jelentkezők átlageredménye jócskán elmarad a tavalyitól, míg a 8 évfolyamos gimnáziumba jelentkezők eredményei hasonló mértékben javultak. A Hivatal honlapjáról letölthető diagramokról leolvasható, hogy 44.225 nyolcadikos írt magyar és 44.042 matek felvételit, 9236 hatodikos magyart, 9085 pedig matekot, a negyedikesek közül pedig 5902-en próbálkoztak meg a magyar és 5934-es a matek írásbeli felvételi megírásával.

2024-02-12 | dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés