Március 4-én kezdődnek az országos mérések

Március 4-től kell lebonyolítani az országos méréseket.

2024. március 4-től egészen június 3-ig kerülnek lebonyolításra az országos mérések a 2023/2024-es tanévben az Oktatási Hivatal által meghatározott ütemezés szerint. A tanév során az országos mérést az alábbi évfolyamokon és mérési területeken kell lebonyolítani: 4–5. évfolyam: szövegértés, matematika mérés; 6–11. évfolyam: szövegértés, matematika, természettudomány, idegen nyelvi mérés az angol vagy német nyelvet első idegen nyelvként tanulók körében, célnyelvi mérés angol, német, kínai nyelvből; 5–11. évfolyam: digitális kultúra és történelem kísérleti mérés.

A mérésben érintett tanulók a 4. évfolyamon egy, az 5. évfolyamon két, a 6–11. évfolyamon három mérési napon vesznek részt. A mérések előkészítéséhez szükséges, az Oktatási Hivatal által meghatározott adatokat az iskolák 2023. december 6-ig küldik meg. A méréseket az Oktatási Hivatal által elkészített – és informatikai rendszerének közvetítésével az iskolák számára elérhetővé tett – digitális mérőeszközök alkalmazásával kell lebonyolítani.

2024-02-28 | dr. Klész Tibor | Jogszabályfigyelő