ELTE tehetséggondozó programok középiskolásoknak

Az ELTE két kara tehetséggondozó programokat indít középiskolásoknak.

Az ELTE 2024. március 6-án tette közzé a honlapján (https://www.elte.hu/) a tájékoztatását arról, hogy az Informatikai, valamint a Természettudományi Kara iskolalátogatási programokat, szakköröket, diákolimpiai felkészítő és pályaorientációs foglalkozásokat, versenyeket, táborokat, workshopokat szervez új tananyagok kifejlesztésével, valamint kibővített, új programmal rendezi meg az e-Hód versenyt és a Lányok Napját, emellett kampusz- és laborlátogatásokat tart, továbbá vonzó és sikeres női karrierutakat is bemutat a középiskolásoknak.

A program kiemelt figyelmet fordít a hátrányos helyzetű régiókból érkező diákokra, a megvalósításában pedig a kar oktatói mellett a doktori és tanárszakos hallgatókra is támaszkodik. Az ELTE Informatikai Kara főként a matematika, informatika és fizika fakultációs vagy szakkörös diákok részvételére számít. A Természettudományi Kar a képzéseit és kutatásait igyekszik népszerűsíteni a középiskolákban. Céljuk, hogy minél több tehetséges diák jelentkezzen a karra olyan területekről, amelyekről korábban viszonylag kevés felvételiző indult el a természettudományok világa felé.

2024-03-15 | dr. Klész Tibor | Módszertár