Megkezdődtek az agrár SZKTV és OSZTV országos döntői

Megkezdődtek az agrár SZKTV és OSZTV országos döntői.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) honlapján (https://www.nak.hu/) március 20-án megjelent tájékoztatás szerint nagy sikerrel indult meg az agrár szakmai tanulmányi versenyek gyakorlati versenyidőszaka. A NAK által 2023/2024-es tanévben szervezett SZKTV és OSZTV döntőin a szakmák és szakképesítések legkiválóbb diákjai mérik össze tudásukat, felkészültségüket. A döntőkbe jutott versenyzők sikeresen vették az interaktív, illetve írásbeli fordulót.

Az első SZKTV döntőn minden versenyző összteljesítménye meghaladta a 71 százalékot. Ennek köszönhetően a szakmai vizsgán mentesülnek valamennyi vizsgatevékenység teljesítése alól 100 százalékos teljesítménnyel és jeles (5) eredménnyel. A tájékoztató kitér arra is, hogy az SZKTV és az OSZTV döntői nem csupán versenyek, hanem egyúttal ünnepi alkalmak is a magyar agrár szakképzés számára. Ezek a fiatal tehetségek nem csupán a jövőt képviselik, hanem a jelen valóságos értékeit is megmutatják.

2024-03-22 | dr. Klész Tibor | Szakképzés