Adatszolgáltatás köznevelés-fejlesztési tervvel és pedagógusminősítéssel kapcsolatban

A szeptember 1-jei tanévkezdés – a számos egyéb iskolai teendő mellett – fontos határidő is egyben a köznevelés-fejlesztési tervvel és a pedagógusminősítéssel kapcsolatban.

A központi költségvetési szerveknek, a települési és nemzetiségi önkormányzatoknak, a települési önkormányzatok társulásainak, valamint az egyházi és a magán köznevelési intézményeknek minden év szeptember 1-jéig kell adatot szolgáltatni a köznevelés-fejlesztési terv rendszeres felülvizsgálata céljából a terve első elkészítése évét kivéve.

A köznevelési szakértőt foglalkoztató intézmény vezetőjének ugyancsak a pedagógus minősítésének évét megelőző év szeptember 1-jéig kell rögzíteni az informatikai rendszerben a munkahét azon napját, amikor az országos pedagógiai-szakmai ellenőrzésben, a pedagógusok minősítő vizsgáján vagy minősítési eljárásában szakértőként vesz részt Mesterpedagógus fokozatba besorolt pedagógust a munkahelyén történő munkavégzés alól mentesíti.

2017-08-31 | Dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés