A tanévkezdés szakképzési vonatkozásai

A tanévkezdés az iskolai rendszerű szakképzésben a tanulókat érintően több jogosultság kezdetét is jelenti. A tanév első napja ugyanis a tanulószerződés alapján gyakorlati képzésen lévő tanulónak járó juttatások biztosításának kezdő napja is egyben. A tanulói pénzbeli juttatás havi minimuma 13.400 és 24.900 forint közötti összeg lehet.

A tanévtől kezdődően válik jogosulttá a tanuló a Szabóky Adolf Szakképzési Ösztöndíjra is, amennyiben az adott tanévre meghatározott hiány-szakképesítések körébe tartozó, első szakképesítésre készül fel államilag támogatott nappali, iskolai rendszerű szakképzésben, és szakiskolában vagy szakközépiskolában legalább 2,51-es, szakgimnáziumban pedig legalább 3,01-es tanulmányi átlagot elér. Az ösztöndíj mértéke havi 10.000 és 50.000 forint közötti összeg lehet.

A 2017-2018. évi átmeneti időszak téli közfoglalkoztatásával összefüggő képzési programban felnőttoktatás keretében részt vevő tanulók pedig a 2017/2018. tanévre 2017. szeptember 1-jét követően is beiratkozhatnak.

2017-08-31 | Dr. Klész Tibor | Szakképzés