Nem állami fenntartók adatszolgáltatási kötelezettsége

A szakképző iskola nem állami fenntartója 2017. augusztus 31-ig köteles adatot szolgáltatni a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal felé a 2017/2018. tanévre vonatkozó szakmaszerkezeti döntésről szóló 317/2016. (X. 25.) kormányrendelet alapján.

A szakképző iskola nem állami fenntartója 2017. augusztus 31-ig köteles adatot szolgáltatni a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal felé a 2017/2018. tanévre vonatkozó szakmaszerkezeti döntésről szóló 317/2016. (X. 25.) kormányrendelet alapján.

A kormányrendelet értelmében a szakmaszerkezeti döntésben meghatározott keretszámra az állami fenntartó jogosult, ha a nem állami fenntartó egészben vagy részben nem tudja megteremteni a beiskolázás feltételeit.

A nem állami fenntartó a szakképesítésekre és az ágazatokra vonatkozó adatszolgáltatásának tartalmaznia kell a munkarend szerinti, valamint megyénkénti és fővárosi bontásban a támogatott és a korlátozottan támogatott szakképesítésre és ágazatra beiskolázott tanulók számát. Az adatszolgáltatás szoftver segítségével történik, amelynek elérhetőségéről a fenntartók elektronikus úton kaptak értesítést a Hivataltól.

2017-08-31 | Dr. Klész Tibor | Nem állami fenntartású