Október 20: a középfokú iskolák felvételi tájékoztatójának nyilvánosságra hozatala

A középfokú iskoláknak október 20-ig kell nyilvánosságra hozni a felvételi tájékoztatójukat.

A középfokú iskoláknak október 20-ig kell meghatározni a tanulmányi területeiket a középfokú intézmények felvételi információs rendszerében és eddig a napig kell nyilvánosságra hozniuk a felvételi eljárásuk rendjét tartalmazó felvételi tájékoztatójukat is. A középfokú iskola a tanulmányi területek belső kódját és az adott terület fő jellemzőit az Emberi Erőforrások Minisztériuma honlapján szeptember 30-áig közzétett közleményben foglaltak szerint állapítja meg, és október 20-éig elektronikus formában megküldi az Oktatási Hivatalnak.

A középfokú iskoláknak a közoktatás információs rendszerében a nyilvánosság számára közzétett, az iskolára vonatkozó dokumentumok között is el kell helyezni a felvételi tájékoztatót.

2017-10-16 | Dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés