Az Országgyűlés előtt a szakképzési tárgyú törvények módosítása

2017. november 7-én a Kormány benyújtotta az egyes oktatási, szakképzési és felnőttképzési törvények és az azokkal összefüggő tárgyú törvények módosításáról szóló törvénymódosítás tervezetét az Országgyűlés elé.

A tervezet több törvényt érint, így a köznevelésről szólót, a szakképzésről, a felnőttképzésről, valamint a szakképzési hozzájárulásról szóló törvényt is.

Az egyik legújabb elem, hogy a szakmák fejlesztése céljából létrejönnek az ún. ágazati készségtanácsok, amelyben a szakmában képző és tevékenykedő vállalatok, szervezetek képviseltetik magukat.

A tervezet értelmében lehetőség lesz tanuló-előszerződés kötésére, továbbá tanulószerződés kötésére a szakgimnáziumok 11-12. évfolyamain is. A vállalati gyakorlati oktatóknak egy új képzési forma teljesítésével 2019. szeptember 1-jétől már egy ún. kamarai gyakorlati oktatói vizsgával kell rendelkezni, amely kiváltaná a mestervégzettség meglétére vonatkozó előírást is.

2017-11-14 | Dr. Klész Tibor | Szakképzés