Megjelent az Arany János programok támogatásának szabályzata

Az Arany János Tehetséggondozó Program, az Arany János Kollégiumi Program és az Arany János Kollégiumi-Szakközépiskolai Program támogatásainak szabályairól szóló 4/2018. (I. 31.) EMMI-utasítás meghatározza az egyes programok támogatásának feltételeit és mértékét, valamint a támogatási kérelem benyújtásának, a támogatás folyósításának, elszámolásának és ellenőrzésének közös szabályait.

A Tehetséggondozó Program támogatásának mértéke a középiskolákban legfeljebb 315 000 Ft/fő/év, a középiskolai kollégiumban legfeljebb 420 000 Ft/fő/év. A Kollégiumi Program támogatása a középiskolában legfeljebb 315 000 Ft/fő/év a 9/AJKP. évfolyamos tanulók után, a középiskolai kollégiumban pedig legfeljebb 630 000 Ft/fő/év a 9/AJKP. és a 9–12. évfolyamos tanulók után. A Kollégiumi-Szakközépiskolai Program támogatása a szakközépiskolában legfeljebb 315 000 Ft/fő/év, a kollégiumban pedig legfeljebb 700 000 Ft/fő/év a 9-13. évfolyamos tanulók után.

A fenntartónak tárgyév április 17-ei határidővel kell bekérnie az adatlapok kinyomtatott példányát a programokat megvalósító intézményektől.

2018-02-14 | Dr. Klész Tibor | Jogszabályfigyelő