Az utolsó tanítási nap a tankönyvekkel kapcsolatos határidő is egyben

2018. június 15. a 2017/2018-as tanév szorgalmi időszakának utolsó tanítási napja a nevelési-oktatási intézményekben, amelyhez több tankönyvhöz kötődő határidő is kapcsolódik.

A tankönyvigény felmérésének eredményéről az iskola igazgatója minden év június 15-éig kell hogy tájékoztassa nevelőtestületet, az iskolaszéket, a szülői szervezetet, közösséget, az iskolai diákönkormányzatot, az iskola fenntartóját, és kikéri a véleményüket az iskolai tankönyvtámogatás rendjének meghatározásához.

Az állam által térítésmentesen biztosított tankönyveket a pedagógusok és a tanulók az utolsó tanítási napon kötelesek visszaszolgáltatni az intézmény könyvtárának.

A tankönyvnek és a kísérleti tankönyvnek az adott tanévben alkalmazott tankönyvjegyzékre történő felvétele a következő tanévre vonatkozóan ugyancsak június 15-éig zárul le, egyébként az árkorlát meghatározásától kezdődően folyamatos.

2018-06-13 | Dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés