Nyilvánosságra hozták a felsőoktatási felvételi ponthatárokat

2018. július 25-én este minden érintett felvételiző diák megtudhatta, hogy elegendő volt-e a felvételi eljárásban szerzett pontjainak száma ahhoz, hogy felvételt nyerjen az általa kiválasztott felsőoktatási intézménybe. A hivatalos felsőoktatási felvételi ponthatárokról a www.felvi.hu oldalon és a Pont Ott Partikon értesülhettek a felvételizők.

2018 őszétől 75 230-an kezdhetik el felsőfokú tanulmányaikat az általános felvételi eljárásban részt vevő összesen 107 695-en jelentkező közül. Állami ösztöndíjas formában 58 491 tanuló nyer felvételt, míg 16 739 hallgató önköltséges képzésen tanulhat.

A felvételt most nem nyertek pótfelvételire 2018. július 27-étől augusztus 6-án 24.00 óráig jelentkezhetnek, kizárólag az E-felvételi rendszerén keresztül, a www.felvi.hu-n. Pótfelvételi eljárásban csak egy képzésre és annak is nagyrészt önköltséges formájára lehet jelentkezni.

2018-07-27 | Dr. Klész Tibor | Felnőttképzés