Megjelentek a közismereti kerettantervek módosításai

A nemrég megjelent szakképzési kerettantervekhez kapcsolódóan a 2018. augusztus 7-i Magyar Közlönyben kiadásra került a közismereti kerettanterveket tartalmazó 51/2012. (XII. 21.) EMMI-rendelet módosítása.

A szakgimnáziumi képzésben a tanulók dönthetnek arról, hogy meghatározott órakeretben a tanult főszakképesítéshez kapcsolódó mellék-szakképesítést kívánják-e tanulni képzésük 11-12. évfolyamán, vagy más tartalmakat. A szakképzési kerettantervek módosításával tehát a szakmai óraszámok átrendeződtek, a közismereti óraszámok változását azonban nem a szakképzési kerettantervek, hanem a közismeretei kerettantervek tartalmazzák.

Az 51/2012. (XII. 21.) EMMI-rendelet új átmeneti rendelkezése értelmében a tanulmányaikat a 2016/17. vagy a 2017/18. tanévben 9. évfolyamon megkezdett szakgimnáziumi tanulók a tanulmányaik megkezdésekor hatályos kerettantervek szerint fejezik be tanulmányaikat azzal, hogy az „Érettségi vizsga keretében megszerezhető szakképesítés” tantárgy órakerete a 2018/2019. tanévtől a tanuló által választott kerettantervi iránynak megfelelően kerül felhasználásra a lehetséges szakképzési kerettantervi irányok alapján a szakgimnázium által biztosított lehetőségek közül.

2018-08-08 | Dr. Klész Tibor | Jogszabályfigyelő