Eltérő tanévkezdés jelzése és indoklása

Működő nevelési-oktatási intézmény (óvoda, iskola) képviselője vagy annak fenntartója minden év augusztus 25. és szeptember 5. között köteles jelezni és egyben indokolni, ha a nevelési-oktatási intézmény a nevelési évet, tanévet nem vagy a tanév rendjéről szóló miniszteri rendeletben előírtaknál később kezdi meg.

Az illetékes járási (fővárosi kerületi) kormányhivatal, a jegyző a rendkívüli szünet elrendelését, az elrendelés okát, a nevelési év, tanév várható kezdésének idejét és a település, településrész nevét az elrendelést követő öt napon belül a KIR-en keresztül közli.

A 2018/2019. tanév rendje értelmében egyébként a tanítási év első tanítási napja 2018. szeptember 3. (hétfő)

2018-08-24 | Dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés