Történelmi vetélkedő „Tisza István és kora” címmel

Az Oktatási Hivatal országos középiskolai történelmi vetélkedőt hirdetett „Tisza István és kora” címmel. A versenyre magyarországi és Kárpát-medencei székhelyű gimnáziumok, szakgimnáziumok és szakközépiskolák 9-12. évfolyamos tanulói jelentkezhetnek ingyenesen 2018. október 15. és 2018. november 15. között elektronikusan a https://tiszaistvan.kozepiskolaiverseny.hu oldalon.

A vetélkedő célja Tisza István Magyarország és Európa történelmében betöltött szerepével kapcsolatos ismeretek bővítése és elterjesztése, a tanulók önálló tanulási képességének fejlesztése. Az első fordulóra 2018. november 29-én, a második fordulóra 2019. február 4-én, a döntőre pedig 2019. április 6-án kerül sor.
A versennyel kapcsolatos további információk (például kötelező szakirodalom, esszétémák, helyezettek díjazása) megtalálhatók a fenti internetes oldalon.

2018-10-17 | Dr. Klész Tibor | Módszertár