Ágazati szakmai érettségi vizsgatárgyak versenye

A Hivatalos Értesítő 2019. január 10-i számában jelentette meg az Innovációs és Technológiai Minisztérium a 2018/2019. tanévi Ágazati és ágazaton kívüli szakmai érettségi vizsgatárgyak versenyére szóló versenyfelhívását.

Az országos tanulmányi versenyeken a magyarországi, nappali rendszerű képzést folytató szakgimnáziumok azon tanuló vehetek részt, akik a versenykiírás tanévében a középiskolai szakaszt lezáró évfolyam tanulói, és vizsgájuk a május-júniusi vizsgaidőszakban esedékes az adott ágazati, valamint ágazaton kívüli szakmai érettségi vizsgatárgyak valamelyikéből.

Összesen 38 ágazati és 8 ágazaton kívüli szakmai érettségi vizsgatárgyból lehet részt venni a versenyen, amelyeknek első fordulójára egységesen 2019. március 5-én és 6-án, második fordulójára pedig 2019. április 8-án és 9-én kerül sor. Az eredményhirdetés 2019. április 12-én lesz. A versenyekre a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal honlapján keresztül lehet nevezni 2019. február 1-ig.

2019-01-14 | Dr. Klész Tibor | Szakképzés