Megjelent a szakképzési megállapodásról szóló új kormányrendelet

A Magyar Közlöny 2019. június 12-i számában jelent meg a szakképzési megállapodásról szóló 135/2019. (VI. 11.) kormányrendelet.

A rendelet értelmében a szakképzési megállapodás a nem állami fenntartású szakképző iskola fenntartója számára három tanév időtartamra biztosítja az állam által finanszírozott szakképzésben való részvételre jogosult tanulók számára szervezett képzések költségvetési hozzájárulás terhére történő elindításának lehetőségét azzal, hogy az ezen időtartamon belül elindult képzés esetében az állam a képzés teljes időtartamára biztosítja a költségvetési hozzájárulást.

Az új jogszabály a kihirdetését követő napon, azaz 2019. június 12-én lépett életbe, amellyel egyidejűleg hatályát vesztette a szakképzési megállapodásról szóló 314/2013. (VIII. 28.) kormányrendelet.

2019-06-13 | Dr. Klész Tibor | Jogszabályfigyelő