A köznevelési törvény módosítása az Országgyűlés előtt

2019. június 12-én benyújtottak az Országgyűlés elé a köznevelésről szóló törvény módosítását. A tervezet több ponton is változtat a jogszabályon, amelyek közül az egyik az intézményvezetők részére adható pótlékok és ösztönzési kereset-kiegészítések körének bővítése.

A tervek szerint 2020. szeptember 1-jétől az alap- és középfokú oktatás valamennyi évfolyamára kiterjed az ingyenes tankönyvellátás, a tervezet pedig hatálytalanítani javasolja az önálló tankönyvtörvényt. A törvényjavaslat módosítja a 3 éves kortól kötelező óvodába járás nyomon követését és az óvoda-iskola átmenet feltételrendszerét is.

2019-06-17 | Dr. Klész Tibor | Jogszabályfigyelő