Tankönyvkedvezményben részesülők státusmódosításának határideje

A tankönyvellátással kapcsolatos szabályok értelmében a 2019/2020-as tanévben az ún. normatív kedvezményben részesülő tanulók státusmódosításának határideje 2020. október 1.

Tankönyvkedvezményben részesülők státusmódosításának határideje

Az ingyenes iskolai tankönyvellátással nem érintett iskolai évfolyamokon biztosítania kell, hogy a tankönyvek ingyenesen álljanak rendelkezésre a nappali rendszerű iskolai oktatásban részt vevő minden olyan tanuló részére, aki tartósan beteg, fogyatékkal vagy súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral él, három vagy több kiskorú, illetve eltartott gyermeket nevelő családban él, nagykorú, és saját jogán iskoláztatási támogatásra jogosult, rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül, vagy a gyermekvédelmi gondoskodás keretében nevelésbe vett vagy utógondozói ellátásban részesül. Ezt nevezzük normatív kedvezménynek.

2019-09-30 | Dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés