Megjelent az új OKJ

A 2019. szeptember 30-i Magyar Közlönyben megjelent az új OKJ. Az új OKJ a korábbi jogszabály módosításaként jelent meg az Országos Képzési Jegyzékről és az Országos Képzési Jegyzék módosításának eljárásrendjéről szóló 150/2012. (VII. 6.) kormányrendelet módosításáról szóló 229/2019. (IX. 30.) kormányrendeletben.

A 2020. szeptember 1-jén hatályba lépő új OKJ tábla a 2020/2021-es tanévtől került bevezetésre, amelyre a felvételi eljárás éppen szeptember 30-án kezdődik azzal, hogy az Oktatási Hivatal megjelenteti a középfokú iskolák számára a tanulmányi területek meghatározási formájáról szóló közleményt a honlapján.

A változással az eddigi OKJ tábla lecserélésre kerül, és kikerül a jogszabályból több melléklet is, úgy mint a szakmairánnyal rendelkező szakképesítések szakmairányainak felsorolása, a kulturális és nemzeti örökségvédelmi szakképesítések, az államilag támogatott iskolai rendszerű oktatás tekintetében agrárágazatba tartozó szakképesítések, és az egyes hatósági jellegű képzések szakmai tartalmát is magában foglaló szakképesítések listája.

2019-10-02 | Dr. Klész Tibor | Szakképzés