Október 15-ig kell megkötni a szakképzési megállapodásokat

A szakképzési megállapodás a nem állami fenntartású szakképző iskola fenntartója számára három tanév időtartamra biztosítja az állam által finanszírozott szakképzésben való részvételre jogosult tanulók számára szervezett képzések költségvetési hozzájárulás terhére történő elindításának lehetőségét azzal, hogy az ezen időtartamon belül elindult képzés esetében az állam a képzés teljes időtartamára biztosítja a költségvetési hozzájárulást.

A szakképzési megállapodás kizárólag olyan képzési formára, az Országos Képzési Jegyzék szerinti szakképesítésre, valamint ágazati szakgimnáziumi képzésre köthető, amelyre vonatkozóan a fenntartó szakképző iskolája működési engedéllyel rendelkezik. A szakképzési megállapodást legkésőbb a költségvetési hozzájárulás terhére legkorábban indítani tervezett képzés kezdő tanévét megelőző tanév október 15-éig kell megkötni.

2019-10-15 | Dr. Klész Tibor | Szakképzés