November 29-ig kel felmérni az első évfolyamos tanulókat

A felmérés célja a hátránykompenzáció az alapkészségek fejlődésének célzott támogatása érdekében.

A 2019/2020-as tanévben az általános iskoláknak a 2019. november 29-ig kell felmérni az első évfolyamos tanulókat a tanuló eltérő ütemű fejlődéséből, fejlesztési szükségleteiből fakadó egyéni hátrányok csökkentése, továbbá az alapkészségek sikeres megalapozása és kibontakoztatása érdekében. Az iskoláknak 2019. október 11-ig kellett felmérni azon első évfolyamos tanulóik körét, akiknél az óvodai jelzések vagy a tanév kezdete óta szerzett tapasztalatok alapján az alapkészségek fejlesztését hangsúlyosabban kell a későbbiekben támogatni, és ezért a tanító indokoltnak látja az azt elősegítő pedagógiai tevékenység megalapozásához a Diagnosztikus fejlődésvizsgáló rendszer alkalmazását. Az igazgatók 2019. október 25-ig jelentették az Oktatási Hivatalnak az érintett tanulók létszámát. Jelenleg ezen kiválasztott tanulókkal kell elvégezniük az iskoláknak a vizsgálatokat.

2019-12-02 | Dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés