Tankönyv visszáru átvétele december 15-ig

December 15-e a tankönyvek visszáru átvételének határideje. A költségtérítéses tanulók esetében az intézmény a szülőkre is háríthatja a feladatot.

tankönyv

A tankönyvkiadók a tankönyv megrendelésével érintett tanévet követő december 15-éig kötelesek a visszáru átvételére a tankönyvvé, pedagógus-kézikönyvvé nyilvánítás, a tankönyvtámogatás, valamint az iskolai tankönyvellátás rendjéről szóló rendelet értelmében.

Egyes iskolák előírhatják, hogy amennyiben a fizetős tanulók a megrendelt tankönyveket nem kérik, csak a szülő vagy a gondviselő küldheti vissza a tankönyvcsomagot saját költségen a Könyvtárellátó (KELLO) címére. Ez esetben a visszaküldéssel összefüggő költségek megfizetéséről a szülőnek vagy gondviselőnek kell gondoskodnia.

2019-12-16 | Dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés