A lemorzsolódás vizsgálata január 6-tól

Január 6-a és március 31-e között kell az iskoláknak jelentést tenniük az Oktatási Hivatal felé, hogy mit tettek a lemorzsolódással veszélyeztetett tanulók felzárkóztatásáért. A jelentést a hivatal a miniszternek fogja megküldeni.

lemorzsolódás

A 2019/2020-as tanévben január 6. és március 31. között kell az iskoláknak szakmai ellenőrzés keretében megvizsgálni a lemorzsolódással veszélyeztetett tanulók magas arányával, ezen belül különösen a megelőző három év országos kompetenciamérési eredményei alapján alacsony teljesítménnyel érintett, valamint a magas szegregációs indexszel jellemezhető köznevelési intézményekben a lemorzsolódás megelőzése és a teljesítmény javítása, valamint a deszegregáció érdekében tett intézményi, fenntartói intézkedéseket és azok megvalósulását. Az ellenőrzést az Oktatási Hivatal folytatja le. Az ellenőrzésről készült jelentést az Oktatási Hivatal 2020. június 30-ig küldi meg az oktatásért felelős miniszter részére.

2019-12-18 | Dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés