Középfokú szóbeli felvételi meghallgatások február 24-étől

Cikkünkben részletes listát közlünk a középiskolai felvételi eljáráshoz kapcsolódó teendőkről és a határidőkről. Jelenleg a szóbeli felvételik zajlanak egészen március közepéig.

A 2020/2021-es tanévre történő középfokú felvételi eljárás keretében 2020. február 24. és március 13. között kell lefolytatni a szóbeli meghallgatásokat. Az általános iskolák február 19-ig továbbították a tanulói jelentkezési lapokat a középfokú iskoláknak, a tanulói adatlapok első példányát pedig a Hivatalnak. Március 16-ig hozzák nyilvánosságra a jelentkezők felvételi jegyzékét, a tanulói adatlapok módosítására pedig március 19-én és 20-án lesz lehetőség az általános iskolákban.

A középfokú iskola igazgatója az ideiglenes felvételi rangsort az Oktatási Hivatal által meghatározott módon április 8-ig fogja megküldeni az Oktatási Hivatalnak, ezt követően a felvételt hirdető középfokú iskolák április 30-ig küldik meg a felvételről vagy az elutasításról szóló értesítést a jelentkezőknek és az általános iskoláknak.

2020-02-24 | Dr. Klész Tibor | Iskolaszervezés