Szeptember 1-jén indul az új szakképzési rendszer

Szeptember 1-jével kerül bevezetésre az új szakképzési rendszer, és ennek elemei.

A 2020/2021. tanévben a tanítási év első tanítási napja 2020. szeptember 1. és az új szakképzési rendszer bevezetésének kezdete is.

A 2020. január 1-jén hatályba lépett, a szakképzésről szóló 2019. évi LXXX. törvény szerint lehet szakmát tanulni a szakképző intézményekben 2020/2021-es tanévtől kezdve – felmenő rendszerben. A korábbi szakközépiskolák jellemzően hároméves szakképző iskolaként, a korábbi szakgimnáziumok pedig jellemzően ötéves technikumként működnek tovább. Az Országos Képzés Jegyzékben meghatározott szakképesítések helyett a Szakmajegyzékben meghatározott szakmákat lehet az iskolai rendszerű szakképzésben elsajátítani.

A 2020. május 31-ét megelőzően létesített tanulói jogviszony és az abból fakadó jogok és kötelességek teljesítése tekintetében azonban még a 2019. december 31-én hatályos köznevelési és szakképzési szabályokat a kell alkalmazni a tanuló tanulmányai befejezésére.

2020-08-31 | dr. Klész Tibor | Szakképzés